Luny jsou ručně vyráběné minimalistické sandály, které chrání prastaré spojení mezi lidským chodidlem a Zemí.

 

Něco z historie o sandálech Luna

Bosý Ted (Barefoot Ted - BFT) si v roce 2006 odjel do Mexika zaběhnout ultramaraton v Měděném kaňonu (Copper Canyon Ultra Marathon).

Místní tarahumarský domorodec Manuel Luna naučil leda jak si z ojeté tirácké pneumatiky udělat sandále huarache.

Tradiční obuv Teda nesmírně zajímala, již dříve odhalil že kultury po celém světě v sandálech běhají již tisíce let.

Bosý Ted měl svoje huaraches tak moc rád, že se z nich staly jeho nejoblíbenější boty ( pochopitelňe kromě jeho dvou chodidel ).

Rok po své cestě do Mexika, začal BFT vyrábět sandále pro opičáky z celého světa.

Bosý Ted společně se svou skupinou talentovaných lunárních opičáků vyrábí v současné době všechny sandále Luna ve své dílně v Seattlu, ve státě Washingtonu.

DOPRAVA ZDARMA do CZ!

Co jsou sandále Luna?

Sandále LUNA jsou ručně vyráběné, dobrodružné sandály na ven. Outdoorové sandály, které jsou ideální na chůzi, turistiku, běh a jakékoliv jiné dobrodružství, jaké si dokážete představit. A vůbec nezáleží na tom, jestli jste ve městě nebo na horách. Když sandály LUNA vyzkoušíte, zjistíte, jak je úžasné je nosit každý den.

Aktuální kolekce sandálů LUNA představuje to nejlepší, co jsme s tradiční obuví zažili a vyzkoušeli jak my, tak naši předchůdci a zákazníci.

Tradice minimalistické obuvi tvoří součást našeho dědictví, jež sdílíme, měli bychom ho chránit a povzbudit ostatní, aby dělali to samé.

Ale ono to není jen o sandálech!

Věříme, že pokud se spojíme se svým vlastním tělem a budeme s ním i s ostatními lidmi v souladu, můžeme tak zpět získat základní zdroj štěstí a zdraví. Naše těla nejsou nefunkční od přírody, a pokud jim věříme a nasloucháme svým instinktům a touhám, dokážeme nalézt skutečnou podstatu toho, kým jsme.

Dobrodružné sandály navržené Bosým Tedem, inspirované tarahumarskými huaraches.